pátek 11. prosince 2015


Díky pánovi z realitky bylo téměř během jednoho dne po vánočním úklidu.
Teda aspoň toho, co šlo vylepšit (i když na fotkách teda umytý okna ani povlečený peřiny a vydrbaný kdeco není rozhodně vidět, ba naopak: byt k prodeji působí velmi neutěšeně a zchátrale).
Jindy bych už byla v těžký depresi (fotograficky snímatelný kout hledám čím dál obtížněji), ale takhle je mi to jedno.
Chci si díky téhle jedinečný možnosti užít dosyta těch důležitějších věcí: rozjímání, setkávání, čtení ... a tak.
V rámci možností - když zrovna virtuálně nebouráme nosné zdi :-).

Trošce cukroví (tedy upravené klasice) hlavně pro Lukora jsem věnovala taktéž jedno odpoledne.
Ale je něco, na čem jsem si malinko ujela :-):Jak už jsem psala v minulých letech, k navození vánoční atmosféry mi stačí málo.
Vůně a zvuky - perníku, jehličí a tý správný hudby (v náhodným pořadí) :-).
Aby pracovně vytíženější neměli deprese, nutno dodat, že tuhle chalupu jsem spíchla jen díky tomu, že jsem se (po reálném zhodnocení sil) rozhodla nazdobit jen pár kousků perníku a zbytek nechala bez polevy.
Užila jsem si to mnohem víc!No a dárky?
Holky si hrozně přály koloběžky a dostanou je.
Zbytek jsme neřešili.
K těmto skvostům jsme, prosím, přišli jak slepí k houslím.
 Lis na kytii pro Anku a vyšívárna pro Emoucha made by Zuzka + Míla, kabelčička pro mě jako pozornost k dece od Jany (přistihla jsem se, že se s ní promenáduju před zrcadlem stejně jako Anka).
A "Jinglebells collection" od Libušky ze srazu :-).

Musím se z tohohle roku poučit do těch příštích, abych si pamatovala, že čím míň se o něco úporně snažím, tím je to lepší.
Pěkný víkend přeju!

P.S. No a návrat do reality - mám konečně kompletní matroš na výrobu balzámových objednávek (ach ty krabičky!), takže konec siesty a jedeme z kopce! :-).

3 komentáře:

 1. Užívej. Vnímej. UKLÁDEJ na chvíle, kdy se jede na autopilota.
  Zvlášť to setkávání, to mi chybí, měla bych seznam, koho pomačkat na hrudním košíčku...ach.
  Ohledně dárků, dobře vy i Kopečci...děti jsou zmatené množstvím, kolikrát nevnímají hodnotu (mám na mysli větší).
  Kubík si přál jeden dárek, ten jsem poradila tátovi. Ale ve skrytu duše doufám, že ani já nepohořím. Mám vesmírné dítě, a tak jsem k lampě, která mění světlo jako fáze Měsíce, zakoupila vesmírný dalekohled. A to jako že fakt jako vesmírný, ne atrapa ze země rýžových polí (to není rasismus, naši "Táňu" z náměstí mám po x letech fakt ráda).
  A protože jsem schopna rozeznat jen Malý a Velký vůz, je to výzva i pro mě.
  MUSÍM NAPSAT PERLIČKU, nadhodila jsem dalekohledy a čekala, jaké cenové relace mi strejda Google ukáže. Zkrátím to, hned PRVNÍ odkaz byl u firmy, kde jsem si řekla, že já toho majitele znám!!! Před 18i lety jsme vandrovali po Bechyni, jezdili na folk.festivaly... Společný kamarád mi to potvrdil a že spolu dodnes vystupují. "Panu podnikateli" jsem v emailu slušně vykala, zažádala o info k dalekohledu, a pak se v závěru zeptala na pár detailů z onoho vandru - no to bylo psaní potom:-))
  Je krásné, jak Kopečci dárky vyrábí, já jsem z té kategorie "klikla na netu":-(
  A jednu knížku o zvířatech a jeden risk, Kuba si pořád přál Kosprd a Telecí, jenže to už jsme měli z knihovny snad 10x půjčené, tak jsem zakoupila od Evy Papouškové Cestování s Velrybou (a Velryba naní velryba:-))
  A ohledně budování, v porovnání s vámi je to prd, ale mám nakreslený obrázek na světle modrém papíru - příslib, že na jaře vymalujeme na sv.modrou podle Kubovo přání (mého ne-e) a nalepený obrázek postele, co si vybral a čeká ve sklepě).
  Chaloupku máš úchvatnou!
  A vydržte na byt, věřím, že to bude stát za to.
  (pamatuju si, jak jsme kdysi koupili domek v j.Čechách - Syroovka Martinka tu vesnici zná - já nakoupila čistící prostředky, večer si je dala na stůl a koukala na to jako na svátost...a plánovala a plánovala)
  Kačí, pevné nervy a krásné těšení a ať vymyslíte nějaké kouzlo, aby Anička věřila, že starý byt bude v dobrých rukou:-)
  Magda

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak to tak čtu, došlo mi, že moje srovnání, že někdo dárky vyrábí a někdo nakupuje přes internet, mohlo vyznít, jako že některý způsob je lepší a některý horší. Ale to vůbec! (Dalekohled bychom teda nevyrobili.) :-)

   Vymazat
  2. Zuzu, NEEE! Tak to vyznít nemělo!
   Pa

   Vymazat