neděle 1. prosince 2013Letos se mi ve zdobení moc nedařilo.
Praskaly pytlíky, díky tomu jsem nemohla přitlačit a musela se spokojit s pomalu tekoucí polevou.
A tak, i když byla Ančí u babičky a Ema vzorně spala, jsem zdaleka neozdobila všechny a musela omezit i zdobení pro blízké okolí.
Inovací bylo malování větších ploch seřízlým štětcem, to mě moc bavilo.

A perníkový adventní kalendář pro Aničku. 
Už vnímá víc překvapení, takže oproti tomu loňskýmu jsem se rozhodla různý perníky schovat do pytlíků.
Recept na pro mě nejlepčí perníky TADY .
Kalendář jsem nakonec s mužovou pomocí instalovala někdy o půlnoci, jó, není to co bývalo :-)...
Ale bez perníků by to nešlo, miluju tu vůni, když přijdu poránu do kuchyně.
Muž avizoval už dřív poporodní dietku, takže jsem ho naštěstí mohla letos "odbýt" adventní sadou od Sonnentoru - ach!

Mějte hezký advent!

6 komentářů:

 1. Katorku, zase originální a krásné...já letos adventní kalendář z perníků už nezvládnu, ale perníky zkusím podle tebe upéct (snad už konečně v týdnu)...zatím má Vojťula jen kalendář se Šmoulama, ty se mu líbí, tak budeme zobat "zdravou" čokoládu :-) I vám krásný advent! Myslíme na vás.

  OdpovědětVymazat
 2. Jéééé...ja chci taky takovej!!! :)

  OdpovědětVymazat
 3. Kači, máš to krásné :-) a rum do perníčků nedáváš? já jsem nechtěla mlsací ad.kalendář, tak Baru skládá puzzle, každý den jeden kousek, má 24 dílků, takže akorát :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. rum nedávám Veru, některý perníčky se v něm můžou s cukrem obalovat, ale to znám jako jiný recept. To víš, my jsme na "žrádlo", i když puzzle je dobrej nápad!

   Vymazat
 4. Kalendář je moc hezký a Aničce se očividně líbí :-) Perníčky jsou taky moc hezké, můžu se zeptat, jak se dělá takový ten zasněžený efekt např. na té baněčce?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. díky, i když letos jsem to nemohla nějak dostat do ruky :-(... Ten zasněžený efekt byl u mě novinka, chystala jsem se na něj dobu, ale je to hrozně jednoduchý - část polevy jsem odebrala do misky a zředila citronovou šťávou na požadovanou hustotu (odstín, ale zase by to nemělo moc téct). Nejdřív se na perníku udělá pytlíkem (hustou) obrys a pak se ty větší plochy omalujou tou řídkou, třeba štětcem, já ho ještě navíc seřízla, někdo to dělá i lžičkou, ale to jsem nezkoušela.

   Vymazat