středa 21. srpna 2013


Vedra už jsou minulostí - a byla ideální příležitostí k miminím přípravám - oblečky schly samy, stejně tak vydrhnutý kočár, autosedačka, zavinovačky a jiné prádlo... 
Takže jsem to všechno jen vytáhla ze sklepa (věcičky po Ani schované jako když jsem našla a oddechla si, že nemusím skoro nic shánět), bleskově nakoupila v lékárně věci do porodnice a je připraveno.
Teď už jen čekat na porod (nebo na stěhování).
Pomalu jsem přijala Plán B. 
Že budem muset vydržet ještě nějakej ten měsíc ve stávajícím bytě, než se novej uvolní.
Všechny svoje představy a plány jsem pomalu pustila k vodě.
Ale musím uznat, že nakonec docela ráda - že asi fakt bude lepší všechno nechat na "poté", než se do poslední chvíle honit bez zaručenýho výsledku.
Začínám být unavená, spavá a nechce se mi už nic zařizovat.
Co se dalo, jsme do nového hnízda vybrali, nakoupili nebo vyrobili, uložili, případně jen navrhli a naplánovali, teď už nic neuspěcháme.


Porod se blíží a já se zase stávám tou nervózní fenou, co si hledá svoje opuštěný místo.
Snad mě ten, kdo tuhle fázi zažil, pochopí a snad pochopí i ty (ti), kdo ji ještě nezažily/i a nebo třeba nezažijou.
Omlouvám se všem, kdo mají chuť se ještě před porodem setkat, že se začínám uzavírat do sebe a že to třeba nevyjde.
Omlouvám se, že se začínám vyhýbat společnosti a jsem radši doma.
Nezlobte se na mě, když si nenechám při pozdravu sahat na břicho. 
Časem vám třeba ráda ukážu prenatální prostná našeho dalšího potomka, ale bez přípravy při pozdravu to už nějak nedávám.
Asi též patří k bontonu pochválit nastávající máti, jak jí pěkně roste břicho/bříško/pupík/pupíček, jako výraz toho, že všechno jde jak má.
Vím, že se to asi sluší a že to myslíte dobře a pochvalně, u mě ale můžete takové zdvořilosti klidně a bez obav vypustit :-).
Vím, že mi roste břicho, protože ho každé ráno oblékám do stále menšího oblečení a nemůžu se přes něj ohnout.
Vím, že je to dobře, protože všechno běží jak má, ale současně mě to i trochu děsí.

Díky, že chápete, že nejsem moc společenská, častěji působím nevrle a spěchám si dát nohy nahoru.
Snažím se to ovládat a nedělám to naschvál, tak díky, že si to neberete osobně.


A ... vím, že je na to ještě čas, ale ... po předchozí zkušenosti vám děkuju, že chápete, že jsme se tentokrát rozhodli dodržet tradiční období hájení - šestinedělí - a pracovat v klidu na sžití všech lidských i psích členů rodiny.
Děkujeme vám za trpělivost. 
Třeba to nakonec nebude tak horké a vyrazíme ještě rádi mezi lidi, ale zatím ...
Až přijde čas, všechny čerstvé a aktuální zprávy o nás najdete tady a po šestinedělí se na všechny návštěvy budeme moc těšit.

(ještě neodcházím zdechnout do křoví, jen jsem měla potřebu to všechno napsat :-) )

15 komentářů:

 1. Kači, skoro sem se lekla, že plánuješ zítra rodit :))))).

  Hodně Ti teda závidím vyprané oblečky, nachystaný kočár, autosedačku, nakoupené věci do porodnice...to sem zatím vůbec neřešila!!!

  Můžu se zeptat, kdy přesně máš termín? Jestli je to tajné, nevadí :).

  Hodně sil do posledních dní, pořád sem na dálku s Tebou!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Klííd, Marki,jsem jenom asi deset dní před Tebou, jak jsme se bavily,i když vzhledem k lékům to prý může být dřív (ale to říkali i minule a jak jsem přenášela :-) ). Věci jsem řešila jen proto, že jsem nemohla řešit bydlení a musely ze sklepa, aby se tam vešel složenej nábytek. Byla to rychlovka v těch vedrech. Teď když se něco vytelí ohledně bydlení, nemusím na to už myslet. Já zase závidím Tobě, že máte hotové hnízdo pro děti, fota... :-)... Taky na Tebe myslím!

   Vymazat
 2. Katorku, úplně mi z tvého příspěvku mrazí, tak nějak hlavně z toho, jak je to opravdu už blízko. Já se vrhla na kočár a autosedačku minulý týden dle tvé inspirace a dnes se konečně vrhám na zbytek - praní věciček (postýlka už bude hračka), přeci jen to nechci nechat na poslední chvíli. Hodně mě teď bolí břicho, tak spíš budu muset ke konci víc odpočívat. Tvé pocity fakt chápu a opět jako kdyby jsi mi v některých názorech mluvila z duše. Jsem ráda, že Tě mám, Zdeni. :-) papa

  OdpovědětVymazat
 3. Ahoj :-), přeju ať vše v pohodě zvládneš a držím palec :-).Ondror

  OdpovědětVymazat
 4. Tyhle pocity moc dobře znám z obou konců těhotenství...přeju hodně sil!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to jsem ráda, že to tak má i někdo jinej, připadala jsem si při tom minulým hrozná, ale je mi jasný, že to je asi "jen příroda" :-)...

   Vymazat
 5. Ať jsou ty poslední dny co nejpříjemnější a to "poté" taky! A stejné pozornosti k mému břichu mě štvaly taky, do dalšího těhotenství se musím naučit být asertivnější...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jojo, nejen těhotenství, ale i mateřství ("co jí to ne/dáváš jíst?" atd.) je velkej výcvik asertivity :-)...

   Vymazat
 6. Jojo Katorku, cítím s Tebou, já mám ještě skoro 2 měsíce čas a taky už všechny nesnáším a chce se mi sedět doma na zadku. Držim palce a těším se až uvidím ten Váš úžasný přírůstek na fotkách. Myslím na Vás. Pa pa Libuška

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pěkně napřímo řečeno, Libušáku :-). Taky na vás pořád myslím! Stejně to je sranda, jak jsme se teď hezky sešly - Marki, Janča, Evča, my dvě... :-)

   Vymazat
  2. To je paráda, pět těhotných to není úplně málo a taky to vychází asi během dvou měsíců porod, že? Jako s holkama ze střední, tam nás je taky pět a porod září / říjen. :-)

   Vymazat
 7. Taky přeju ať je vše v pořádku a v klidu odpočívej.Ostatní počkají, hlavně ať jste v pořádku.

  OdpovědětVymazat