středa 14. prosince 2016

Víkend na uklidněnou

začal dobře hned v pátek ráno.
Do práce nám pořídili kávovar, takže jsme s kolegyňkama experimentovaly a náležitě se naladily tou zázračnou substancí, která jak mávnutím kouzelného proutku mění "Co čumíš?" na "Dobré ráno!" (koluje internetem) na nadcházející víkend ;-).
Domů jsem odešla skoro hned po vyučování (úžasnej, trošku nezvyklej pocit) a než jsem vyzvedla děti ze školky, v klidu jsem všem sbalila (sama!) věci za poslechu koled Zuzany Lapčíkové.
Tudíž odjezd proběhl v nezvyklém klidu.
Do Neratova jsme přijeli večer.
Jak už jsem si vylívala pocity na FB, nový oltář ve zdejším kostele jsem viděla už v létě, ale stejně jsem po svým pátečním prvním soukromým "vkradení se" do kostela vracela sanici.
Nevím, co napsat, jak popsat, asi nelze.Tak nějak jsem si zvykla, že po návratu do práce bývá celková organizace víkendových výjezdů poněkud hektická, takže jsem nečekala žádné velké ladění, pohodu nebo dokonce odpočinek :-).
Všeho se mi ale dostalo vrchovatě. Dlouhý hovory, četba a vegetění ve velký prosklený jídelně s vybranou společností Kopečkovic.
Zuzka už dostatečně popsala i moje pocity, tak se nebudu opakovat.
Samý pochoutky v místní hospodě s milou obsluhou čistých duší.


Samý mokrý iglú, půjčovaný boby a kavárenský povalečství (Dýňové latté oujé) v Café Neratov
(Se tady směju, Zuzi, jak jsme měly stejnej nápad ;-) ).

Pan Hruška z místního stejnojmenného penzionu a jeho kozácká kuchyně! Ještě teď sním o jeho exkluzivních holubcích a pelmeních!Adventní koncert v Bartošovicích, kde jsme pěkně vymrzli, návštěva místní speciální školy v rámci Dne otevřených dveří a jarmark na Kopečku tamtéž, kde jsme všechny zimou spálené kalorie ihned doplnili.
No a TEN kostel!
A všudypřítomný obdivuhodný P. Suchár.
Tomáš se v totálním slejváku obětoval ;-)...


Naprostá vděčnost.

12 komentářů:

 1. Neratov, tomu úplně rozumím. Byli jsme tam na charitním teambuildingu. Láska na první pohled. Ten kostel, jedno velké áááááááách :-) Petra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak takový teambuilding bych brala taky ;-), ale to u nás asi nehrozí :-). Ale vyjednala jsem si aspoň školu v přírodě ;-). Sice až na další rok, ale přece.

   Vymazat
 2. Dobíjející víkend, úplně chápu.
  Nádherné prostředí a kostel ... nemám slov.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Navykla jsem si brzdit už pár týdnů před Vánoci, protože když jsem jela na plný plyn až do Vánoc, akorát jsem to vždycky odstonala. A když jsou prázdniny letos tak krátký, nechtěla bych je trávit v posteli ;-).Pěkný závěr adventu!

   Vymazat
 3. Toto miesto milujem, naozaj má z neho Milo svoje povolanie...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Alenko, dlouho jsem o Tobě neslyšela. Snad se máte dobře..!

   Vymazat
  2. Dávam na blog....a pravdivo a nepatrične v tomto materiálnom adventnom čase....

   Vymazat
 4. Neshledávám, že by fotky byly k pláči. Vůbec! Děkujeme za ně. Nejen za ně. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zuzi, však jsem jich tunu rovnou smazala. První pohled mě fakt vyděsil, skoro všechny byly rozmazaný, ale nakonec to nebylo tak hrozné ;-).

   Vymazat
 5. Zklidňující víkend před Vánoci je super nápad a Neratov mě prostě láká :-), snad za rok. Letos bychom ho stejně nedali kvůli výživné střevní viróze, kterou jsme všichni popořadě prodělali. Přeji klidné dny a hlavně ať jste zdraví! P.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Peti, zdraví je prostě zdraví. Tak kupu i k vám! Pomalé dny přeju ;-)!

   Vymazat