středa 11. května 2016

S kůží na trh II


Samotný je mi odporný se na to dívat, takže klidně obrazovou část přeskočte.
Další "nikdy bych..." padne (ale ven se namaluju, to ještě nezvládám :-) ).
Dalo mi tentokrát hodně práce přemluvit se ke kliknutí na tlačítko Publikovat.

Jo, do svýho deníčku si ráda zapisuju hlavně to pozitivní, ale lidi, kteří sem chodí kvůli zkušenostem s ekzémem jistě potřebují kompletní info.
Tak ať je to online.

Foceno včera, den po návštěvě Ranhojiče.
Nutno dodat, že stavy, které jsem tu publikovala loni, se naštěstí nevrátily, ruce i celé tělo mám pořád v pořádku, tohle se mi vyrazilo před pár týdny po stěhování - od výstřihu trička nahoru, holt jsem zanedbala i to málo, čím se udržuju v kondici.
Takže si za to můžu sama.
Sešlo se toho vícero:
- Prach, ve kterým jsem se tři měsíce před stěhováním hrabala, byl roztoči a dalšími zviřátky, který mi ještě docela vadí, doslova nabitý.
- Pila jsem při nočních pracích místo kafe každý den víno (víc než měsíc).
- Po třech měsících jsem vyšla ven do největšího pylu a zapomněla jsem, že jsem dřív v pylové sezoně užívala aspoň nárazově antihistaminika (nevím, jak se mi to mohlo stát, asi jsem si na život bez prášků rychle zvykla. Od porodu Emy trvale braná antihistaminika jsem zcela vysadila asi půl roku po začátku léčby u Ranhojiče a na pyly úplně zapomněla).
- Nervy a zvykání si na zdejší faunu a (mikro)flóru ;-).
- nebyl čas na pohyb, odpočinek. Fastfood v době, kdy nám chyběla kuchyň, tomu taky asi moc nedodal
- s Lukorem jsme poslední týdny rekonstrukce skoro nejedli - v kombinaci s pravidelným popíjením nám oběma spadla hladina minerálů. To se u mě projevilo jak na kůži, tak úporným tikem v oku.

Po dlouhé době jsme museli do zdraví zase trochu investovat.
Na termín u Ranhojiče jsem čekala už jako na smilování, protože pozdě nasazená antihistaminika mi absolutně nezabrala a od krku nahoru mě vše pekelně pálilo a bolelo.
Nebojím se, že by všechno zase někam neodešlo, už po jednom dni mě přestalo trápit úporný svědění, jen zatím vypadám jak vypadám :-).
Tak až se toho zbavím, zase se ozvu.
Zatím se mějte fajn!

P.S. 
Anička už je skoro úplně v pořádku (její srovnávací fotky zveřejňovat nechci, jsou dosti choulostivé).

17 komentářů:

 1. Príjemná tvár a milota.
  Ja som včera narazila na youtube na šot, ktorý som nakrútila kvôli synovi, aby to niekomu, kto trpí pre autizmus, ,,pomohlo so životom, aj ho zachránilo,,...
  ...tak to povedal režisér, keď som pre zdravotný stav odmietla a potom vstala a privolila...
  Keď vidím ako vyzerám a ako hovorím... zastretá bolesťou, únavou a tmou...
  minulý rok sme ale znovu vyšli po rokoch na svetlo,včas... som úplne iná, zahojená, celistvá, vyzerám ináč....ale spomínam si ako mi vtedy, pri nakrúcaní, Boh vnukol myšlienku na krásu, ona totiž nie je viditeľná očami( bola som ,,deformovaná,, krížom) ale jej mierou je miera, ktorou vrastáme do Neho, do jeho tváre(v skrytosti), cez kríž... nikdy na to nezabudnem, ako sa ma ňou dotkol... a neprestanem už tak vidieť...
  Ja vidím pekné a milé mladé žieňa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zajímavý komentář, děkuju Alenko. Je pravda, že se mi vnímání sebe sama (a vlastně i druhých) hodně změnilo, jinak bych s tím nikdy nevyšla "na světlo Bóží" ;-). A nebylo to jen tím, že jsem vylezla z úkrytu a šla s kůží na trh, ale... prostě je pravda, co píšeš (pokud mohu tykat).
   Je někde veřejně dostupný ten šot, co jste natočili? Docela by nás to s mužem zajímalo. Díky K.

   Vymazat
  2. Napíšeš mi mail ?:
   osbalove@gmail.com

   Vymazat
 2. Zdeni, vzhledem k tomu, co jste podstoupili za poslední tři měsíce, se není vůbec čemu divit, že se tvůj stav trochu zhoršil. Věřím, že to po zajetí do starých kolejí vymizí a ty budeš zase ok! Myslím na tebe! :-) Za Aničku jsem moc ráda, super! PAPA

  OdpovědětVymazat
 3. Kači, bude líp! Zvládli jste neuvěřitelný! Posílám objetí a neuvěřitelně se těším na léto!

  OdpovědětVymazat
 4. Kači, přesně jak už bylo napsáno - máte za sebou velkou zátěž, kterou jste zvládli! A tělo si prostě vždycky vybere daň za to, že se mu člověk nevěnuje, jak by si zasloužilo. Držím pěsti ať jsi brzy o.k.!

  OdpovědětVymazat
 5. Moc přeju, ať je brzo vše zase v pořádku! Hana M.

  OdpovědětVymazat
 6. Já vím, že to zase dáš. Ale stejně mě mrzí, že se to vrátilo, i když, jak píšeš, je to jenom zlomek toho, co bylo dřív. Z Aničky mám radost. Tak se držte obě!

  OdpovědětVymazat
 7. Díky všem za účast a podporu. Beru to tak, že teď šlo o mírně extrémní a vyhrocenou situaci, ne o běžný běh života (někdo se s tím vyrovnal zvracením, někdo se osypal). Nic si z toho nedělám (krom neradosti z publikování neestetické fotky ;-) ), protože se mi opravdu rychle ulevilo a už se olupuju. Příspěvek jsem napsala, protože mi to přišlo fér (aby to tu nevyznělo jakože před rokem kouzlo a ekzém pryč a já neklamala lid - aby si nemyslel, že není potřeba nic dělat a člověk může prasit podle libosti ;-). Nemůže. Nebo může, ale jen občas, pokud zrovna nemá to štěstí, že pro své zdraví nemusí dělat nic.). Ještě jednou všem díky za reakci, jsem ráda, že to mám s kým sdílet.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je dobře, že si z toho nic neděláš, jsi holka statečná. A vytrvalá. :-)

   Vymazat
 8. Děkuji moc za sdílení trápení.... zase se do toho obuješ a bude fajn. Moc si toho zveřejňování vážím a vlastně z toho i dost nasávám a teď přišel další poznatek o minerálech, mám totiž podobný problém, osypaná pleť a cuká mi voko :o). Tak držím palce a zdravím Lada

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky! Fajn je hned, když se vrátím ke správný životosprávě. Jen vydržet, takový "detail" :-).

   Vymazat
 9. I já jsem trpívala ekzémy a taky když se nehlídám a stresuju,tak se vrátí...ale o to dříve se zase vrátím do normálu a vše je zas ok.taky jsem hoooodně změnila jídelníček a mám pocit,že to naše tělo,když je pěkně vyčištené a nezanesené,tak rychleji reaguje na hnusy a snaží se je dostat z těla ven(ekzem,zvracení apod.)...ale na druhou stranu díky za to,ne?jsme citlivějsí,reagujeme na to,co nám tělo říká,takže vydržte a zase bude pohoda....hlavně klid...ráda se dívám na vaše stránky.Tereza

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za milý koment, pod všechno bych se podepsala, přesně tak mi to přijde. Asi dva dny po napsání tohoto příspěvku jsem byla na normálu, pak se nechala zlákat kamarádkou ke dvojce bílého a začala jsem znova :-). Vadí mi teď bílé a začíná mi připadat, že mi vadí vždycky na jaře.

   Vymazat
 10. Jo jo...a pak poslouchám "tak proč jíš tak zdravě,když je ti pak blbě po normálním jídle?"nevím,ale já se radši omezím než abych se pak musela hlídat,ať se nedrbu��a taky si chci zajet na kole,aniž by mě po spocení všechno neštípalo a nechci,ať mě pálí žáha tak,jako všecky okolo atd. atd. Ale tyhle problémy,co ostatním připadají běžné a normální,si já radši nedopřeju��tak ať vám všecko klape!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zapomněla jsem kliknout na odpovědět:-)Tereza

   Vymazat
 11. Mám za sebou podobné období. Vyrážka na obličeji související se stavem celého organismu. V podstatně horším stavu než vy. Nedokázala jsem se na sebe podívat do zrcadla. A v takovém stavu chodit do práce, postavit se před třídu a dělat, že na obličeji vůbec nic nemám... Drží se mě to od února, ale snad už mám nejhorší za sebou. Užívám si každý den, kdy vypadám aspoň trochu "normálně".
  Pomohl mi přístroj Sensitiv Imago, našel, kde je zakopaný pes. Vyšetření stojí za to.
  Tak na světlé zítřky!
  J.

  OdpovědětVymazat