čtvrtek 5. dubna 2018

Velikonoce v obrazech

... do poslední chvíle zase práce, takže přípravy veškeré žádné.
Nějak mi poslední dobou stačí kolem sebe mít jen kytky, takže neváčko. 
Stylové výzdoby jsem si všimla na Zelený čtvrtek :-).

Zelený čtvrtek

 

Na Zelený čtvrtek jsme podle tradice snědli Aniččiny jidáše s medem (díky tomu, že jsme je den předtím pekli ve škole) a zelenou polívku (brokolicovou).Večer následovala sederová večeře, o které jsem psala minule .

Velký pátek


Až doteď jsme Velikonoce prožívali spíš sami, letos jsme se poprvé vydali na křížovou cestu na Potštejn, kterou organizovali salesiáni.
A dobrý.Na Velký pátek se otvírají poklady, po cestě z Potštejna jsme jeden zelený zvládli najít :-).
A děti v kostele vytuhly.
Na Bílou sobotu děti bohužel v pozdním odpoledni usly, takže jsme byli oblažováni jejich pozorností celou večerní vigilii :-).
Ještě o půlnoci lítaly v (salesiánským) baru s ostatními dětmi, my s Lukorem jsme šli spát o půl páté ráno po dlouhých hovorech s kamarádem.
Neděle u mamky a u kamarádů.A z pondělka mám jen jednu fotku (mazanec od babičky sežrán, koleda rozebrána ...)
Nějaký rychlý to bylo.

4 komentáře:

 1. Obdivuju všechny, kdo absolvují velikonoční bohoslužby s dětmi. Takže i vás! :) A ty modrý vajíčka jsou mnohem krásnější než z Ova (ve kterým letos obarvovala naše Verča s babičkou), příští rok už se hecnu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nám to vždycky vyjde tak na třetí čtení na usnutí (máme v kostele teplo, takže s polštářkama úplná pohoda), ale letos jak spaly odpoledne, to bylo teda vzrůšo. A modrý vejce jsou takový to must have od loňska :-). I když jsem se teda bála, aby to chytlo, když jsem šla spát :-)...

   Smazat
 2. Takový kousíček od nás? Zdeníííí...myslíme na vás! Užívejte jara. papa

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zdeničko, však jsme na vás taky mysleli, museli jste celý den škytat :-). Ale museli jsme se do tří vrátit a taky jsme nebyli sami, tak jsme ani nepsali, promiň...!

   Smazat